У петак, 16. децембра 2016. године, с почетком у 19 часова, у препуној Свечаној сали Матице српске представљена је књига академика Василија Крестића. Скуп је поздравио проф. др Драган Станић, председник Матице српске. О књизи су говорили академик Коста Чавошки, проф. др Мира Радојевић, и проф. др Драган Станић. Присутним гостима обратио се и аутор књиге академик Василије Ђ. Крестић. Скупу су присуствовали и његово преосвештенство епископ бачки др Иринеј Буловић, као и свештенство Бачке епархије, и многобројни чланови и пријатељи Матице српске.
Академик Чавошки констатовао је да је академик Крестић написао мемоаре као „спис о повести коју је Василије Крестић доживео и о људима с којима је у струци и науци сарађивао или се сукобљавао“. У уводном делу Запамћења говори се о породици Крестић и како је аутор подвукао „да је припадник једне од најстаријих српских породица у Банату и да су његови преци на том подручју живели и пре Велике сеобе и да је од старина лала из Баната“.
Историчарка проф. Радојевић приметила је да ће многи историчари у овој књизи, када је буду прочитали, пронаћи драгоцена упутства, ослонац и путоказ како да се помогну да постану што бољи универзтетски професори. Она је такође констатовала да се професор Крестић трудио да своја знања стави првенствено у службу своје науке.
Председник МС проф. Станић је констатовао да је академик Крестић написао драгоцену аутобиографску књигу и да је њоме постигао два основна циља: описао је свој живот са свим токовима и меандрима и с друге стране, осветлио је многе догађаје у којима је учествовао или чији је сведок био.
На крају скупу се обратио и сâм аутор академик Крестић који је надахнуто говорио о разлозима за писање ове књиге као и о занимљивим и мало познатим детаљима из његовог јавног живота.
Након представљања, академик Крестић је потписивао своју књигу, али и књиге које су у неколико претходних година објављене у Матици српској: Срби у Угарској 1790–1918. (објављена 2013), и Аустроугарска грађа о Уједињеној омладини српској (објављена 2015).